Sportovní brzdové kotouče Je zde 649 zboží.

Kotoučové brzdy jsou v současnosti nejpoužívanějším a nejefektivnějším způsobem brzdění vozidel. Sešlápnutím brzdového pedálu je přenášen tlak brzdovou kapalinou, přičemž na základě tohoto tlaku jsou brzdové destičky přitlačovány k brzdovému kotouči.

Třecí síla brzdové destičky na brzdový kotouč pak působí proti pohybu vozidla, čímž dochází k brzdění. Během tohoto procesu zpomalení vozu je pohybová energie přeměňována na tepelnou energii.

Sportovní vrtané kotouče zlepšují brzdění

Jaké jsou výhody sportovních kotoučů? Otvory vyvrtané do kotouče zaručují vyšší záběr a zároveň v počátečních fázích brzdění se starají o dosažení vyšší účinnosti. Dalším benefitem je rychlejší reakce brzdového systému. Zároveň ve srovnání se standardními kotouči dosahují vyššího koeficientu tření. Obrovskou výhodou je taktéž samočištění kotouče a to, že vrtané kotouče narušují vrstvu vody, která snižuje účinnost brzdění. Díky tomu jsou vrtané kotouče i o poznání efektivnější za deště a na mokré vozovce.
Kromě dobrého odvádění vody zlepšují vrtané otvory i odvádění plynů z brzd - tyto plyny vznikají při vysokých teplotách vytvořených třením destičky a kotouče. A to konkrétně tím, že dochází ke spalování pryskyřic, z nichž je složen materiál destičky i kotouče. To má kladný vliv na brždění, neboť tyto plyny jsou příčinou slábnutí brzdného účinku. Díky vrtání kotoučů jsou tak plyny z brzd odváděny a tento jejich negativní vliv je silně potlačen.

Proč zvažovat jejich koupi?

Vrtané kotouče jsou optimální pro sportovní jízdu, a to aniž by docházelo k poklesu jízdního komfortu a životnosti kotoučů a destiček. Rovněž je důležité zdůraznit, že vrtané kotouče jsou nejen funkční komponentou, ale také jsou vysoce estetické.

Pro koho je vhodný vrtaný kotouč?

Vrtaný kotouč je ideální pro každého, kdo hledá kotouče, které nevadnou a jež jsou vhodné pro sportovnější využití. Při srovnatelných rozměrech dosahují vrtané kotouče mnohem větší efektivity a nástupu brzdného účinku než ty standardní. Tato varianta kotoučů je zároveň nesmírně estetická a je jakýmsi vylepšením klasických brzdových kotoučů a mezi stupněm mezi závodními a klasickými sériovými brzdovými kotouči.

Pokračovat...

Informace o kategorii Sportovní brzdové kotouče

Kvalitní německé vrtané kotouče. Luxusní designová i funkční součástka. Zejména při otevřeném alu kole vypadají vrtané kotouče naprosto unikátně. Vrtaný kotouč je lépe provzdušňován a nabízí vyšší efektivitu brždění díky efektivnímu chlazení kotouče. Vrtání je profesionální a opravdu pohledově hezké řešení chlazení kotouče. Sportovní brzdové kotouče uspokojí náročné klienty zvýšenou brzdnou silou i méně náročné klienty svým odzbrojujícím vzhledem kotouče a alu kola.